CALENDER
Här hittar ni distriktets kommande evenemang, mötestider för alla klubbar i distriktet 
och en Rotarykalender med olika teman för alla månader.

Rotary calender

JULI

1 juli - Rotaryåret startar

AUGUSTI

Membership and New Club Development Month

SEPTEMBER

Basic Education and Literacy Month

OKTOBER

Economic and Community Development Month
24 oktober - Världspoliodagen

NOVEMBER

Rotary Foundation Month
TIPS! Skicka klubbens bidrag till Rotary Foundation

DECEMBER

Disease prevention and Treatment Month
10 december - FN dagen

JANUARI

Vocational Service Month

FEBRUARI

Peace and Conflict Prevention/Resolution Month
23 februari -  Rotarys Årsdag

MARS

Water and Sanitation Month

APRIL

Maternial and Child Health Month

MAJ

Youth Service Month

JUNI

Rotary Fellowship Month

30 juni - Rotaryåret slutar

Meeting time for the clubs

MONDAY
11:45  STENUNGSUND, Södra Stenungsön 106,  Stenungsund
11:45  STRÖMSTAD RK, Ångbåtskajen 4, Strömstad
12:00  ALINGSÅS-NOLHAGA, Bankgatan 1, Alingsås
12:00  LANDVETTER-RÅDA, Långenäs 150, Mölnlycke
12:00  ULRICEHAMNN, Nygatan 36, Ulricehamn
12:00  VARBERG-GETAKÄRR, Kungsgatan 24, Varberg
12:15  BORÅS-SÖDRA, Yxhammarsgatan 30, Borås
12:15  GÖTEBORG, Kungsportsavenyn 24, GÖTEBORG
12:15  KUNGÄLV-MARSTRAND, Gamla Torget 2, Kungälv
12:15  MAJORNA GÖTEBORG, Adolf Edelsvärds gata 5, Göteborg
12:15  SÄFFLE, Olof Trätäljagatan 2, Säffle
12:30  GÖTEBORG-FRÖLUNDA, AO Elliotsväg 10, Göteborg
12:30  GÖTEBORG-LÅNGEDRAG, Talattagatan 10, V Frölunda
17:00  ALE, Vikenvägen 295, Bohus
17:30  GÖTEBORG-HOVÅS, Golfbanevägen 17, Hovås
18:00  GÖTEBORG-POSEIDON, Lennart Torstenssonsgatan 3, Göteborg
18:00  MUNKEDAL, Håby, Munkedal
18:15  MELLERUD, Tingshusgatan 1,  Mellerud
18:30  GBG Poseidon Rotaract, Lennart Torstenssons gata 3,  Göteborg
18:30  KUNGSHAMN, Varvsgatan 9, Kungshamn
18:30  MARK, Brättingstorpsvägen 28, KINNA
19:00  LJUNGSKILE, Valdemar Svenssons v. 11, Ljungskile


TUESDAY
08:00  ÅMÅL-TUPPEN, Kungsgatan 9,  Åmål
11:45  PARTILLE, Arenatorget 2, Partille
12:15  BORÅS, Hallbergsplatsen 2,  Borås
12:15  GÖTEBORG-MARIEHOLM, Packhusgatan 8, Göteborg
12:15  GÖTEBORG-ÖRGRYTE, Parkgatan 55,  Göteborg
12:15  MÖLNDAL-KÅLLERED, Åbyvägen 2-12,  Mölndal
17:00  LERUM, Hedeforsvägen 58,  Lerum
18:30  KUNGÄLV, Gamla Torget 2, Kungälv
 

WEDNESDAY
12:15  BORÅS-VÄSTRA, Hallbergplatsen 2,  Borås
18:00  KUNGSBACKA-CITY, Storgatan 35,  Kungsbacka


THURSDAY
12:00  BORÅS-ÖSTRA, Yxhammarsgatan 30, Borås
12:00  GÖTEBORG-LINDHOLMEN, Lindholmsplatsen 1, Göteborg
12:00  VÄNERSBORG, Kungsgatan 15, Vänersborg
12:15  GÖTEBORG-GAMLESTADEN, Södra Vägen 20, Göteborg
12:15  UDDEVALLA-SKANSEN, Riverside, Museigatan 2, Uddevalla
17:30  GÖTEBORG-KRONHUSET, Berzeliigatan 18, Göteborg
18:30  BENGTSFORS, Karlsbergsv 3, Bengtsfors
19:00  KIND, Uddebo 
19:00  ORUST, Morlanda 135, Ellös


FRIDAY
07:00  ÖCKERÖARNA, Stranden 14,  Öckerö
07:15  BORÅS-VISKAN, Yxhammarsgatan 29, Borås
07:15  MÖLNDAL, Christina Halls väg, Mölndal
07:15  VARBERG-BOCKSTEN, Kungsgatan 24,  Varberg
07:15  VÄNERSBORG-AURORA, Kungsgatan 15, Vänersborg
07:30  GÖTEBORG-CITY, Skeppsbroplatsen 1, Göteborg
07:30  GÖTEBORG-SÄVE, Gamla Tingstadsgatan 1, Göteborg
07:30  GÖTEBORG-VINGA, Klippan 1,  Göteborg
08:00  LERUM-ASPEN, Aspenäsvägen 12, Lerum
11:30  KUNGSBACKA-SÄRÖ, Storgatan 1, Kungsbacka
11:45  VÅRGÅRDA-HERRLJUNGA, Kungsgatan 45, Vårgårda
12:00  ALINGSÅS, Bankgatan 1, 441 30  Alingsås
12:00  GÖTEBORG-ÄLVSTRANDEN, Adolf Edelsvärds gata 5, Göteborg
12:00  TANUM, TanumStrand, Grebbestad
12:00  UDDEVALLA-BYFJORDEN, Museigatan 2, Uddevalla
12:00  ÅMÅL, Kungsgatan 9, Åmål
12:15  GÖTEBORG-KUNGSPORTEN, Nellickevägen 22, Göteborg
12:15  MARK-KINNABORG, Öresjövägen 46,  Örby
12:15  TROLLHÄTTAN, Storgatan 47-49, Trollhättan
12:15  VARBERG, Kungsgatan 24,  Varberg
12:30  GÖTEBORG-ANGERED, Hjällbo Lillgata 1, Angered